Opcje binarne

opcjebinarne

Chęć szybkiego zarobku popycha ludzi do coraz częstszych decyzji o podjęciu większego ryzyka inwestycji. Stopy zwrotu z inwestycji ryzykownych są niekiedy tak atrakcyjne, że zachęcają nawet najbardziej ostrożnych inwestorów. Jednym z ważniejszych czynników przy inwestowaniu jest czas, w którym uzyskamy oczekiwany zwrot z zainwestowanego kapitału, dlatego idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie szybkie zarobki, a którym nie straszne jest ryzyko są opcje binarne.

Czym są opcje binarne i na jakiej zasadzie funkcjonują?

Opcje binarne funkcjonują na zasadzie systemu zero jedynkowego. Oznacza to, że możesz albo zyskać albo stracić zainwestowane pieniądze (wszystko albo nic). Inwestowanie w opcje binarne opiera się o dwa elementy:

  • zainwestowany kapitał + spekulacja zmiany instrumentu (np. kursu danej waluty).

Będąc inwestorem możesz założyć dwie opcje tzw. CALL lub PUT. Obie są sobie przeciwstawne. Pierwsza z nich – czyli opcja CALL oznacza, że zakładany jest wzrost kursu, analogicznie opcja PUT zakłada, że kurs spadnie. W przypadku pozytywnego obstawienia opcji natychmiast otrzymujesz zwrot z zainwestowanego kapitału na poziomie około 80%. W przypadku nie trafienia w opcję, tracisz większość zainwestowanych pieniędzy (niektóre platformy do obsługi opcji binarnych oferują bowiem możliwość odzyskania około 15% zainwestowanego kapitału – praktyka ta nie zawsze jest stosowana).

Opcje binarne pozwolą Ci na duże zarobki!

Cechą charakterystyczną dla opcji binarnych są wysokie stopy zwrotu oraz sposób w jaki rozliczane są transakcje – gdy dokonamy udanej transakcji otrzymujemy zysk, w przeciwnym wypadku tracimy środki pieniężne. Stopy zwrotu uzależnione są od wybrania odpowiedniego rodzaju opcji binarnych. Wśród najpopularniejszych rodzajów opcji możemy wyróżnić m.in.:

  • up/down (szacowany jest kierunek czyli wzrost lub spadek kursu w zadanym przedziale czasowym – stopy zwrotu na poziomie około +/- 70-80%),
  • one touch (w porównaniu do opcji up/down, dochodzi warunek przekroczenia zadeklarowanego przez nas poziomu – opcja ta charakteryzuje się najwyższymi stopami zwrotów),
  • 60 seconds (bardzo szybkie transakcje, które cechuje wysokie ryzyko. Czas transakcji jest odgórnie narzucany i wynosi 60 sekund – cechą charakterystyczną dla tej metody jest również duża losowośc),
  • zaawansowany kreator opcji (kreator umożliwia ustawienie przez nas bardziej zaawansowanych opcji i planów transakcyjnych).

Opcje binarne mają jedną wspólną cechę. Jest nią duże ryzyko przy jednoczesnych wysokich stopach zwrotu. Opcje binarne są metodą na dobry i szybki zarobek. Wiąże się z tym ryzyko utracenia pieniędzy, dlatego dla osób chcących spróbować swoich sił w tym rodzaju inwestowania polecamy skorzystanie z darmowych platform demonstracyjnych.